AFSAD Yeni Dönem Yönetim Kurulu Belirlendi

03.09.1977 tarihinde ilk genel kurulunu yaparak faaliyetlerine başlayan AFSAD, bu yıl 40. Kuruluş yılı kutlamalarına hazırlanırken 2017-2019 dönemi için yeni yönetim kurulunu belirledi. Yeni yönetim kurulu başkanı Koray Olşen, önceki yönetimlere çalışmaları için teşekkür ederek bundan sonra da AFSAD’ın öncü ve üretken dernekçilik faaliyetlerini geliştirmek için hep beraber çalışacaklarını ifade etti.

32. Dönem AFSAD Yönetim Kurulu:

Koray OLŞEN
Nilüfer ZENGİN
Nesrin ATEŞ
Hilmi ASLAN
Meltem ÇOLAK
Nejla Can GÜLER
R. Yavuz ILDIZ

Yelda AKILLIGÖZ
Murat BERKYÜREK
Cem DEMİR
İbrahim BARIŞIK
Hamdi Can ÜNSAL

Türkiye’nin en köklü fotoğraf derneklerinden olan Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği, kurulduğu tarihten beri fotoğrafın yaygınlaşması, fotoğrafçıların dayanışma ve işbirliğinin sağlanması, kuramsal ve teknik gelişmelerin izlenebileceği platformların oluşturulması amacıyla etkinliklerini sürdürüyor. 1991 yılında “kamu yararına çalışan kurumlar” arasına kabul edilen AFSAD, Fotoğraf Sanatı Federasyonu, GESAM, Sivil Toplum Kuruluşları Birliği ve Ankara Kültür Platformu’na üyedir; Sanatçılar Kurultayı delegesidir ve Eğitim Hakkını Savunma Komitesi’nin destekçi üyesidir.

AFSAD fotoğraf eğitimi, sergi ve gösteriler, projeler, sosyal etkinlikler, kuramsal çalışmalar, kısa film eğitimi ve KONTRAST Dergisi yayını ile gerek çağdaş sanatın takibi, gerekse toplumsal görsel kültürünün gelişiminde önemli bir sivil toplum örgütü olma özelliğini taşıyor.

 

 

 

Bizi paylaşın..