SERGİ | İstanbul, Leica Galeri, Ali Taptık, 5 Kurumuş Çiçek, 7 Çetrefilli Olay ve 9 Samimi Yabancı

Leica Galeri İstanbul Ali Taptık’ın güncel tartışmaların izlerini taşıyan, zaman ve mekanlarından bağımsız bir bulmaca kurgusunda sergilenen “5 Kurumuş Çiçek, 7 Çetrefilli Olay ve 9 Samimi Yabancı” başlıklı sergisine ev sahipliği yapıyor.

Başlığı bir ‘haiku’yu andıran, sembollerle zenginleşerek kısa hikayelere dönüşen sergisinde Ali Taptık, fotoğrafik güncesinden bir seçkiyi ziyaretçilerine sunuyor. 2002-2018 yılları arasında çekilmiş fotoğraflar kutuplaşmışlık, mahremiyet ve samimiyet, kent-bitki-insan ilişkisi gibi güncel tartışmaların izlerini taşıyor.

Bir mecra olarak fotoğrafın sözel anlatı ile yakından ilişkisi olduğunu düşünen sanatçı, bu 21 fotoğraf arasında izleyiciyi bir oyuna davet ederken, duvarları birer cümleye dönüştürmeye, belli kareleri ise bağlaçlar ya da sıfatlar olarak görmeye teşvik ediyor. “Fotoğrafları konuşturmaya çalışan” Ali Taptık bugünkü meselelere görsel tepkiler veren soru ve cevaplarını zaman ve mekanlarından bağımsız bir şekilde bir bulmaca kurgusunda sergiliyor.

Sergi 16 Şubat günü sona eriyor.

Bizi paylaşın..